Sort multiple columns simultaneously by holding down the Shift key and clicking a second and third column header.

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
464 Stian Dahl Sommerseth Tromso Lopeklubb / Hoka One One Norway 02:52:00.019 1 Male 1 M 1
882 Callum Thom Sunderland Strollers 03:01:04.460 2 Male 2 M 2
690 Sander Pedersen Markussen Tromso Lopeklubb 03:09:22.084 3 Male 3 M 3
890 Gary Thwaites Sedgefield Harriers 03:16:24.206 4 Male 4 M40 1
541 Matt Gibbard 03:20:35.462 5 Male 5 M 4
471 Kenneth Davidson Moorfoot Runners 03:24:50.722 6 Male 6 M50 1
473 Edward Davies 03:27:48.662 7 Male 7 M40 2
549 Ian Gorin 03:33:03.669 8 Male 8 M40 3
480 James Dias Blaydon Harriers 03:33:09.940 9 Male 9 M 5
880 Ian Tatner 03:34:56.000 10 Male 10 M40 4
357 Daniel Anderson Sunderland Strollers 03:39:15.194 11 Male 11 M 6
431 Susan Clapham 03:39:53.085 12 Female 1 F50 1
544 Stephen Gibson Derwent valley trail runners 03:40:27.637 13 Male 12 M 7
871 Paul Stutt Heaton Harriers 03:41:51.294 14 Male 13 M40 5
766 Gary Pattison Derwentside 03:41:54.349 15 Male 14 M 8
472 Kevin Davie Carnegie harriers 03:42:13.143 16 Male 15 M 9
901 Gary Voysey 03:43:25.053 17 Male 16 M40 6
879 Harry Tatham Derwent valley trail runnners 03:43:28.275 18 Male 17 M 10
608 Jack Hustwitt North York Moors AC 03:43:43.214 19 Male 18 M 11
474 Jan Dawson Penicuik Harriers 03:44:45.839 20 Female 2 F40 1
581 Charles Hazlerigg Tyne Bridge Harriers 03:46:13.732 21 Male 19 M 12
397 Jonathan Boxshall North East marathon club 03:47:21.167 22 Male 20 M40 7
467 Richard Darroch Pyllon 03:47:58.609 23 Male 21 M40 8
403 John Brennand 03:48:33.940 24 Male 22 M 13
380 David Batey 03:49:23.794 25 Male 23 M40 9
868 M Stiller 03:49:29.326 26 Male 24 M 14
498 Colin Eberhardt North Shields Polytechnic 03:50:17.114 27 Male 25 M40 10
354 Jason Allison Crook AC 03:50:24.554 28 Male 26 M40 11
799 John Rippon Derwent valley trail runners 03:51:27.668 29 Male 27 M50 2
728 Christopher Moran Doncaster AC 03:51:51.583 30 Male 28 M40 12
578 Paul Harris North Shields Poly 03:52:54.215 31 Male 29 M40 13
802 Paul Robertson North Shields Poly 03:52:56.230 32 Male 30 M40 14
560 Andrew Hall Tyne and Wear Fire and Rescue 03:53:24.486 33 Male 31 M 15
432 Chris Clark Freedom Tri 03:53:43.263 34 Male 32 M 16
413 Jack Burns 03:54:01.032 35 Male 33 M 17
826 MARK SANDFORD 03:54:44.035 36 Male 34 M40 15
382 Jonathan Beck 03:54:47.077 37 Male 35 M50 3
701 Pauline May Todmorden Harriers 03:55:54.127 38 Female 3 F 1
417 Chris Camps South Shields Harriers 03:56:01.494 39 Male 36 M 18
947 Jenny Yeo Derwent Valley Running Club 03:56:27.059 40 Female 4 F40 2
779 Ivor Potter North Shields Poly 03:58:27.149 41 Male 37 M40 16
516 Neil Fellows Blaydon Harriers and athletics club 03:58:45.338 42 Male 38 M40 17
767 Lee Pattison Blaydon Harriers & AC 03:58:47.358 43 Male 39 M40 18
539 Stephen Gerencser 04:00:01.509 44 Male 40 M50 4
878 Andrew Tate 04:00:14.462 45 Male 41 M50 5
493 Patrick Drought North Shields Poly 04:00:32.043 46 Male 42 M40 19
602 Lee Howard None 04:01:20.794 47 Male 43 M 19
600 Mel Horan North East Marathon Club 04:03:02.289 48 Female 5 F40 3
833 Paul Seed North Shields Poly 04:03:10.100 49 Male 44 M40 20
793 Kimberley Reeve Richmond & Zetland Harriers 04:03:32.187 50 Female 6 F40 4
858 Youssef Spiro 04:04:13.587 51 Male 45 M 20
466 Lisa Darby Sedgefield Harriers 04:04:18.779 52 Female 7 F40 5
869 Craig Stocken Heaton Harriers 04:05:21.104 53 Male 46 M50 6
373 Rachel Ball Sunderland Strollers 04:05:22.969 54 Female 8 F 2
356 Deborah Allum 04:05:27.686 55 Female 9 F 3
637 Hywel Jones Datchet Dashers 04:05:31.893 56 Male 47 M 21
720 Martin Middlemiss Derwent Valley Trail Runners 04:05:38.005 57 Male 48 M50 7
923 Stephen Wilburn 04:05:49.830 58 Male 49 M40 21
569 Simon Hammond Moorfoot Runners 04:05:55.058 59 Male 50 M 22
658 Peter Lawley 04:06:04.401 60 Male 51 M 23
489 Ben Douglas North East Marathon Club 04:07:03.119 61 Male 52 M 24
394 Sam Blackburn Edinburgh Hash House Harrier 04:07:19.295 62 Male 53 M 25
352 Vince Allen 04:08:10.309 63 Male 54 M 26
732 Mike Mudd 04:08:31.997 64 Male 55 M 27
907 Mark Warwick Ponteland Runners 04:09:09.640 65 Male 56 M40 22
905 Richard Ward 04:09:26.703 66 Male 57 M50 8
929 David Williamson 04:09:29.739 67 Male 58 M 28
629 Andrew Johnson Beverley AC 04:10:02.219 68 Male 59 M50 9
796 Kevin Reynolds Saltwell Harriers 04:10:30.220 69 Male 60 M 29
416 Ewan Cameron Westerlands 04:10:42.271 70 Male 61 M 30
775 James Pitchford 04:11:36.335 71 Male 62 M 31
358 Edward Anderson 04:13:48.032 72 Male 63 M50 10
420 Andy Carpenter Derwent Valley Trail Runners 04:13:56.349 73 Male 64 M40 23
786 John Quincey 04:15:23.911 74 Male 65 M50 11
742 Aaron Nicholls South Shields Harriers & AC 04:15:36.849 75 Male 66 M 32
710 Steven McGuin 04:15:53.391 76 Male 67 M40 24
477 Liam Dellar Dunstable Road Runners 04:16:41.941 77 Male 68 M 33
350 Cy Adamson 04:16:46.507 78 Male 69 M40 25
641 Jamie Keeble 04:16:49.708 79 Male 70 M 34
419 Raymond Carmichael Sedgefield harriers 04:16:56.238 80 Male 71 M40 26
444 Adrian Conlin NEMC 04:17:16.364 81 Male 72 M40 27
668 John Levesconte 04:17:21.599 82 Male 73 M40 28
790 Grant Ramsden Derwent Valley Running Club 04:17:30.919 83 Male 74 M 35
603 Nyle Howard 04:18:13.606 84 Male 75 M 36
579 Richard Harrison Ambleside AC 04:18:19.489 85 Male 76 M60 1
588 Dave Hewer Saltwell Harriers 04:18:34.996 86 Male 77 M 37
652 Fiona Kirkaldy None 04:18:51.015 87 Female 10 F50 2
507 Tom ElmEr Tyne Bridge Harriers 04:18:55.849 88 Male 78 M 38
423 Lee Carruthers HougHton Harriers 04:18:58.861 89 Male 79 M40 29
648 Craig Kilday TeamURINE 04:21:43.876 90 Male 80 M40 30
448 Sarah Cordingley Maldwyn Harriers 04:21:51.815 91 Female 11 F 4
534 Graham Garvey Darlington Harriers & AC 04:22:08.488 92 Male 81 M40 31
729 Andy Morris 04:22:52.641 93 Male 82 M40 32
393 Susan Black 04:23:28.790 94 Female 12 F50 3
627 Mark Johns Goole Viking Striders 04:23:41.208 95 Male 83 M50 12
591 Robin Hinks 04:23:52.970 96 Male 84 M 39
388 Stephen Bessant 04:24:08.988 97 Male 85 M 40
363 Colin Armour Sunderland strollers 04:24:37.048 98 Male 86 M40 33
737 Andrew Nesbit Derwent Valley Trail Runners 04:25:31.578 99 Male 87 M40 34
400 Daniel Braithwaite 04:26:02.631 100 Male 88 M40 35
756 Ian Osborne 04:26:19.293 101 Male 89 M40 36
610 Ian Hutchinson Derwent valley trail runners 04:27:09.876 102 Male 90 M40 37
518 Nick Fenwick 04:27:36.688 103 Male 91 M 41
528 Chiara Franzosi 04:27:41.849 104 Female 13 F 5
745 Oksana Novokhrost South Shields Harriers AC 04:27:48.588 105 Female 14 F40 6
940 Madeleine Wood 04:28:16.496 106 Female 15 F 6
738 Stephen Newbery 04:28:23.775 107 Male 92 M40 38
655 David Langrish Sunderland Strollers 04:28:29.660 108 Male 93 M60 2
751 Sam Oliver 04:28:34.371 109 Male 94 M 42
843 Jak Smith 04:28:55.694 110 Male 95 M 43
410 Tony Brown Stocksfield Striders 04:30:07.244 111 Male 96 M50 13
757 Darren Pallett 04:30:35.232 112 Male 97 M40 39
404 Vicky Bridges 04:30:55.032 113 Female 16 F 7
459 Julie Cuff Strideout -Sheffield 04:31:07.436 114 Female 17 F40 7
855 Graham Soady Sunderland StrollerS 04:32:01.322 115 Male 98 M40 40
622 Simon Jamison North shields poly 04:32:06.252 116 Male 99 M40 41
837 Katharine Sims Dunoon Hill Runners 04:32:20.876 117 Female 18 F 8
504 Dawn Elliott Sunderland strollers 04:32:25.813 118 Female 19 F50 4
900 Lyne Valentine Sunderland Strollers 04:32:30.670 119 Female 20 F60 1
570 Craig Hampton 04:32:36.186 120 Male 100 M40 42
862 Jonathan Steele Tadcaster Harriers 04:33:07.755 121 Male 101 M40 43
613 Simon Hutchinson Derwent Valley Running Club 04:33:22.381 122 Male 102 M50 14
548 Stuart Gordon Derwent Valley Trail Runners 04:33:47.797 123 Male 103 M50 15
931 Craig Wilson 04:33:55.443 124 Male 104 M40 44
461 Tony Curry Derwent Valley Trail Runners 04:33:58.356 125 Male 105 M40 45
438 Michael Clegg Elswick harriers 04:34:26.233 126 Male 106 M 44
482 Mark Dixon 04:34:30.424 127 Male 107 M 45
387 Neil Berry 04:34:51.077 128 Male 108 M50 16
824 Paul Samat NEVAC 04:35:02.216 129 Male 109 M50 17
795 Jonathan Reynolds 04:35:13.948 130 Male 110 M 46
918 Martin Wheller Sunderland Strollers 04:35:38.059 131 Male 111 M 47
527 Catriona Frampton 04:35:42.912 132 Female 21 F 9
386 Mark Berry Blackhill Bounders 04:35:53.277 133 Male 112 M40 46
645 Dave Kidd 04:35:57.473 134 Male 113 M 48
759 Ian Parker Tyne Bridge Harriers 04:36:00.533 135 Male 114 M50 18
606 Kate Hurr 04:36:05.744 136 Female 22 F40 8
803 Iain Robertson Stop the Wee Grumpy 04:36:14.048 137 Male 115 M50 19
846 Kevin Smith Lomond hiLLL runners 04:37:09.378 138 Male 116 M50 20
460 Andy CUMMINGS 04:37:46.004 139 Male 117 M 49
567 Jonathan Hamill Elvet Striders 04:37:51.091 140 Male 118 M40 47
661 John Laws North Shields Poly 04:38:06.746 141 Male 119 M60 3
817 Vicky Rowson North Shields poly 04:38:35.093 142 Female 23 F 10
816 Jonny Rowson North Shields poly 04:38:39.292 143 Male 120 M40 48
470 John Davidson 04:38:42.352 144 Male 121 M40 49
614 Jess Illingworth Low Fell 04:38:46.277 145 Female 24 F 11
589 Jillian Hewitt-Gray 04:38:49.327 146 Female 25 F40 9
650 Danny King None 04:39:30.138 147 Male 122 M40 50
384 David Beckinsale 04:39:39.472 148 Male 123 M 50
391 Caroline Billis Derwentside 04:39:55.339 149 Female 26 F 12
851 Stuart Smith Blackhill Bounders 04:39:58.405 150 Male 124 M40 51
434 Helen Clark Washington running club 04:40:52.660 151 Female 27 F 13
670 Kevin Limon 04:41:14.847 152 Male 125 M50 21
896 Craig Turnbull 04:41:57.795 153 Male 126 M40 52
399 David Bradburn 04:42:02.656 154 Male 127 M 51
876 David Tague Washington 04:42:12.653 155 Male 128 M40 53
535 Marta Gawlak Edinburgh Hash House Harriers 04:42:15.565 156 Female 28 F 14
818 Graeme Ruddick 04:42:32.262 157 Male 129 M 52
873 Nicola Swinbourne Hartlepool burn road harriers 04:42:42.102 158 Female 29 F 15
660 Simon Lawlor Hartlepool Burn Road Harriers 04:42:43.960 159 Male 130 M40 54
374 Stephen Ball Tweed sTriders 04:42:51.002 160 Male 131 M50 22
360 Rob Angus None 04:44:16.020 161 Male 132 M40 55
366 Kim Ashworth Todmorden Harriers 04:44:55.659 162 Female 30 F 16
922 Phil Whyte 04:44:59.574 163 Male 133 M50 23
553 Eric Green Elvet Striders 04:45:09.483 164 Male 134 M50 24
712 Lauren McMillan 04:45:15.089 165 Female 31 F 17
501 Richard Egglestone 04:45:19.286 166 Male 135 M40 56
713 Sophie Mcphillips Run peterlee 04:45:38.286 167 Female 32 F 18
475 Debbie Defty Run peterlee 04:45:48.279 168 Female 33 F40 10
854 Richard Smith GOG Triathlon Club 04:46:15.231 169 Male 136 M40 57
741 Rachel NG 04:46:21.994 170 Female 34 F40 11
689 Avril Mackay Run Peterlee 04:46:30.296 171 Female 35 F50 5
711 James Mckenzie NoNe 04:47:01.277 172 Male 137 M50 25
618 Damien Jackson 04:47:21.903 173 Male 138 M40 58
743 Daniel Nicholson 04:48:02.919 174 Male 139 M 53
677 Johnny Logan 04:48:46.023 175 Male 140 M50 26
515 Emma Feesey 04:49:06.300 176 Female 36 F40 12
514 Colin Feesey 04:49:21.132 177 Male 141 M40 59
864 Karen StevenS Smiley Paces 04:49:37.291 178 Female 37 F40 13
441 Peter Cobb Ashington hirst running club 04:49:47.141 179 Male 142 M50 27
852 Claire Smith Sunderland strollers 04:49:52.504 180 Female 38 F40 14
924 Indiana Wild 04:50:06.287 181 Female 39 F 19
708 Michael Mcgoldrick Un attached 04:50:09.558 182 Male 143 M50 28
706 Neil McDonald 04:50:15.421 183 Male 144 M50 29
823 Mark Ryder Peterlee 04:50:27.424 184 Male 145 M40 60
500 Kerry Edwards Todmorden Harriers 04:50:50.537 185 Female 40 F40 15
452 Shaun Cowan Tyne bridge Harriers 04:50:54.880 186 Male 146 M40 61
773 Paul Pickford Sunderland Harriers & AC 04:51:02.161 187 Male 147 M40 62
715 Bob Metcalf Elvet Striders 04:51:05.356 188 Male 148 M40 63
805 Alison Robinson Stroud Athletics District Association 04:51:46.520 189 Female 41 F40 16
405 Davd Briggs 04:51:49.583 190 Male 149 M40 64
810 Jo Rodham Helm Hill 04:52:00.434 191 Female 42 F 20
937 Emma Winter Eden runners 04:52:03.490 192 Female 43 F 21
884 Neil Thomas 04:52:50.807 193 Male 150 M 54
926 Martin Wilkinson Derwent Valley Running Club 04:52:56.544 194 Male 151 M50 30
640 Ian Judd Sunderland StrollerS 04:53:00.055 195 Male 152 M40 65
429 Tom Chapman Quakers RC 04:53:14.213 196 Male 153 M40 66
427 Claire Chapman Quakers RC 04:53:25.339 197 Female 44 F40 17
887 Vicky Thompson Ashington hirst running club 04:55:40.204 198 Female 45 F 22
551 David Graham 04:55:47.620 199 Male 154 M40 67
723 Paul Mitchison Washington running club 04:55:55.619 200 Male 155 M 55
664 Julie Lemin Blyth Running Club 04:56:19.821 201 Female 46 F40 18
695 Claire Mason Blyth 04:56:28.282 202 Female 47 F50 6
479 Michael Dias 04:56:36.480 203 Male 156 M 56
693 Chris Martin 04:56:41.841 204 Male 157 M 57
561 Cheryl Hall North shields poly 04:57:23.954 205 Female 48 F 23
841 Christian Smith 04:57:29.746 206 Male 158 M40 68
414 Lindsay Calcraft Dunoon Hill Runners 04:58:54.948 207 Female 49 F 24
916 Jayne Wetherley 04:59:41.201 208 Female 50 F50 7
651 Michael King Derwent Valley Trail Runners 04:59:44.240 209 Male 159 M 58
463 Lee Daglish 05:00:14.483 210 Male 160 M 59
761 Natalie Parratt Blaydon Harriers 05:01:05.614 211 Female 51 F 25
829 Alex Scott 05:01:11.939 212 Male 161 M40 69
408 Mark Brotherston Team Sky 05:01:28.619 213 Male 162 M 60
571 Graham Hanson Derwent vally trail runners 05:01:41.043 214 Male 163 M40 70
683 Mike Lowes Saltwell Harriers 05:03:12.585 215 Male 164 M50 31
684 Susan Lowes Saltwell Harriers 05:03:15.633 216 Female 52 F40 19
453 Dale Cowey 05:03:58.879 217 Male 165 M40 71
866 Tricia Stevenson Clydesdale Harriers 05:04:35.955 218 Female 53 F60 2
910 Kim Watson Burn road harriers 05:04:53.300 219 Female 54 F40 20
525 Jennie Forster 05:05:18.221 220 Female 55 F 26
572 Dean Harding 05:05:24.475 221 Male 166 M 61
568 ANDREW HAMMOND 05:06:01.173 222 Male 167 M 62
433 Helen Clark Quakers Running Club 05:06:34.800 223 Female 56 F 27
665 Matthew Lemmon Edinburgh Hash House Harriers 05:07:45.835 224 Male 168 M 63
675 Liz Ainsworth Lizains@gmail.com Ealing Eagles 05:07:51.436 225 Female 57 F40 21
530 Louise Galvin Vegan Runners 05:08:01.807 226 Female 58 F40 22
621 Corrina James Elvet Striders 05:08:04.862 227 Female 59 F40 23
936 Amanda Wilson South Shields AC 05:08:10.168 228 Female 60 F 28
556 Louise Griffin Tynedale Harriers & AC 05:08:16.784 229 Female 61 F50 8
863 Shirley Steele Tadcaster Harriers 05:08:27.157 230 Female 62 F60 3
547 Leanne Gillespie 05:08:41.023 231 Female 63 F 29
834 Emily Shaw None 05:08:44.082 232 Female 64 F 30
390 Hannah Billett 05:08:47.131 233 Female 65 F 31
798 Mark Richardson Wallsend harriers AC 05:09:17.019 234 Male 169 M 64
371 Chris Baker 05:10:14.403 235 Male 170 M 65
768 Trevor Patton 05:10:31.292 236 Male 171 M50 32
747 Claire O’malley 05:10:47.979 237 Female 66 F 32
632 Paul Johnston NoNe 05:10:53.871 238 Male 172 M 66
764 Samantha Patrick 05:12:05.045 239 Female 67 F 33
520 Gay Fletcher Strideout 05:12:11.005 240 Female 68 F40 24
601 Zara Hough 05:12:21.732 241 Female 69 F 34
856 Jackie Soady Sunderland StrollerS 05:12:25.931 242 Female 70 F40 25
443 Christopher Colla Northern Fells Running Club 05:12:56.355 243 Male 173 M 67
787 Andrew Quinn 05:13:24.865 244 Male 174 M 68
364 Carl Arrowsmith RUNSTRONG 05:13:49.260 245 Male 175 M40 72
365 Michelle Arrowsmith RUNSTRONG 05:14:01.688 246 Female 71 F40 26
383 John Beckham 05:14:43.440 247 Male 176 M40 73
398 Paul Boyle Derwent Valley Trail Runners 05:14:49.328 248 Male 177 M40 74
917 Kenneth Wheeler Derwent Valley Trail Runners 05:15:12.538 249 Male 178 M50 33
646 Alison Kidger South ShieldS harrierS 05:15:28.407 250 Female 72 F40 27
377 Emma Barnett 05:15:31.471 251 Female 73 F40 28
662 Andrew Lee 05:16:39.921 252 Male 179 M 69
533 Paul Gardiner Trail Running AssociaTion 05:16:58.007 253 Male 180 M50 34
532 Jennie Gardiner 05:17:15.577 254 Female 74 F50 9
828 Stephen Sayer Wallsend harriers 05:17:22.121 255 Male 181 M40 75
537 John George South Shields harriers 05:17:47.838 256 Male 182 M40 76
538 Shirley George 05:17:50.903 257 Female 75 F 35
874 Janan Swinglehurst 05:18:09.051 258 Female 76 F40 29
750 Sarah Jane Oates 05:18:14.789 259 Female 77 F 36
445 Peter Conroy Derek Zoolander Centre for kids who can’t run good 05:18:20.161 260 Male 183 M50 35
485 Robert Donachie 05:18:26.415 261 Male 184 M50 36
672 Alan Lindsay 05:18:31.127 262 Male 185 M50 37
694 Craig Maskell 05:18:42.159 263 Male 186 M 70
446 Kieran Conway 05:19:08.990 264 Male 187 M40 77
919 Paul Whincup Ponteland Runners 05:19:39.416 265 Male 188 M40 78
903 Lucie Wainwright Team Mountain Fuel 05:20:36.526 266 Female 78 F40 30
813 Iain Ross Vegan Runners 05:21:01.524 267 Male 189 M40 79
801 David Ritson N/A 05:21:25.257 268 Male 190 M 71
619 Charlotte Jacques 05:21:41.430 269 Female 79 F 37
620 Emma Jacques Perth road runners 05:21:44.473 270 Female 80 F 38
722 Duncan Mitchell Sunderland Harriers & AC 05:21:57.261 271 Male 191 M50 38
669 Gemma Lightfoot 05:22:10.054 272 Female 81 F 39
592 Antonia Hobbs Ashington Hirst Running Club 05:22:20.420 273 Female 82 F50 10
379 Louise Barrow Elvet Striders 05:22:41.224 274 Female 83 F 40
825 Lisa Sample Elvet Striders 05:22:44.278 275 Female 84 F 41
845 Judith Smith 05:23:23.447 276 Female 85 F 42
411 Brian Burdon Darlington Harriers 05:23:40.002 277 Male 192 M60 4
819 Ian Rudge Shildon 05:23:41.864 278 Male 193 M40 80
509 Anthony Erskine Sunderland Harriers &AC 05:23:53.139 279 Male 194 M40 81
952 Dave Toth Elvet Striders 05:23:58.875 280 Male 195 M50 39
585 Rebecca Henry-Brown Doncaster Athletic Club 05:25:19.015 281 Female 86 F50 11
935 Martin Wilson Doncaster Athletics Club 05:25:21.753 282 Male 196 M40 82
381 Karl Baxter Ashington Hirst Running Club 05:25:35.711 283 Male 197 M50 40
594 David Hodgson Elswick Harriers 05:26:07.821 284 Male 198 M50 41
812 Allison Rolfe 05:26:14.081 285 Female 87 F50 12
517 Maaike Felstead Perth Road Runners 05:28:36.598 286 Female 88 F 43
906 Martin Warne Edinburgh Running Network 05:28:38.622 287 Male 199 M 72
688 Allan Lytollis 05:28:56.844 288 Male 200 M40 83
807 Andy Robinson North East Marathon Club 05:29:01.196 289 Male 201 M50 42
777 Gemma Poole Washington Running Club 05:29:09.506 290 Female 89 F 44
402 Jo Brannen Washington 05:29:15.028 291 Female 90 F40 31
396 Sarah Bowen Claremont Road Runners 05:29:18.095 292 Female 91 F40 32
598 Gavin Holms 05:29:22.286 293 Male 202 M 73
934 Kieron Wilson 05:30:09.159 294 Male 203 M 74
726 Diane Moore Washington 05:30:12.369 295 Female 92 F50 13
733 Claire Mumford Birtley AC 05:30:15.412 296 Female 93 F40 33
758 COLIN PARKER 05:30:47.894 297 Male 204 M40 84
780 Dawn Poulter Prudhoe Plodders 05:31:24.650 298 Female 94 F50 14
709 Sylvia McGoldrick 05:31:51.623 299 Female 95 F40 34
697 Robert Mason Dvtr 05:31:59.418 300 Male 205 M50 43
714 Alan Metcalf 05:33:12.015 301 Male 206 M40 85
456 Jessica Crosby 05:34:02.137 302 Female 96 F40 35
455 Ben Crosby 05:34:05.211 303 Male 207 M40 86
699 Rob Masson Saltwell harriers 05:34:23.809 304 Male 208 M40 87
698 Michelle Masson Saltwell harrierS 05:34:26.862 305 Female 97 F40 36
789 Beth Ramsden Derwent Valley Running Club 05:34:45.612 306 Female 98 F 45
519 Justin Fielder Swanland Running Coun (Non affiliated) 05:36:05.910 307 Male 209 M50 44
385 Richard Bell 05:36:15.395 308 Male 210 M50 45
577 Gillian Harris Quakers Running Club 05:37:22.535 309 Female 99 F50 15
576 Billy Harris Quakers Running Club 05:37:24.398 310 Male 211 M50 46
951 Lisa Young Saltwell harriers 05:37:48.266 311 Female 100 F40 37
673 Lisa Ellis Guildford and Godalming AC 05:37:53.940 312 Female 101 F 46
930 CRAIG WILSON Derwent Valley Trail Runners 05:37:59.830 313 Male 212 M40 88
596 Kathryn Holliday DH Runners 05:38:06.598 314 Female 102 F50 16
860 Claire Stanton Ashington Hirst Running club 05:38:32.531 315 Female 103 F40 38
859 Martin Stanford 05:39:09.117 316 Male 213 M40 89
822 Laura Ruxton Dallam 05:39:20.660 317 Female 104 F40 39
781 Ashley Price-Sabate Elvet Striders 05:39:52.629 318 Female 105 F50 17
436 Sarah Clarke North Shields Poly 05:40:25.194 319 Female 106 F 47
765 Paul Patterson Heaton Harriers 05:40:44.671 320 Male 214 M 75
649 Anja King Trail running association 05:41:04.295 321 Female 107 F40 40
440 Angela Clement Quakers 05:41:24.433 322 Female 108 F40 41
717 Jo Meynell Quakers Running Club 05:41:33.407 323 Female 109 F50 18
546 Mike Gill Blackhill Bounders 05:42:50.755 324 Male 215 M70 1
492 Anabel Drought North Shields Poly 05:42:59.066 325 Female 110 F40 42
510 Abigail Evans North Shields Poly 05:43:07.378 326 Female 111 F40 43
696 Gary Mason Lancaster Runners 05:43:24.578 327 Male 216 M 76
378 Leanne Barrow 05:43:29.810 328 Female 112 F40 44
820 Jill Rudkin Elvet Striders 05:43:34.529 329 Female 113 F40 45
557 Colin Guthrie 05:43:38.737 330 Male 217 M 77
609 David HutcHinson 05:43:47.044 331 Male 218 M40 90
476 Claire Delafield 05:44:13.345 332 Female 114 F40 46
771 Sonia Percival 05:44:20.769 333 Female 115 F40 47
716 Karen Metters Elvet Striders 05:45:30.342 334 Female 116 F40 48
883 Helen Thomas Elvet Striders 05:45:33.401 335 Female 117 F40 49
542 Ian Gibson Tynedale Harriers 05:46:53.714 336 Male 219 M60 5
950 Jill Young Elvet Striders 05:47:09.894 337 Female 118 F 48
552 Simon Graham Elvet Striders 05:47:20.772 338 Male 220 M 78
623 Paul Jeffrey Scunthorpe and District 05:48:10.039 339 Male 221 M 79
814 James Ross Shildon R&AC 05:48:42.657 340 Male 222 M50 47
506 Valerie Elliott None 05:49:37.734 341 Female 119 F40 50
483 Andrew Dobinson 05:51:51.581 342 Male 223 M40 91
925 Craig Wilkinson 05:52:33.445 343 Male 224 M 80
702 Linda Mc Namee Hunwick Harrier 05:52:37.383 344 Female 120 F50 19
604 Chris Hull Elswick Harriers 05:54:28.168 345 Male 225 M40 92
625 Nina Jensen Claremont Road Runners 05:55:05.926 346 Female 121 F40 51
580 Steffen Haugk Vegan Runners 05:55:09.062 347 Male 226 M50 48
857 David Sore Washington Running Club 05:55:43.731 348 Male 227 M40 93
513 Sarah Fawcett Elvet Striders 05:56:32.943 349 Female 122 F50 20
647 Kenneth Kidger South ShieldS harrierS 05:56:37.291 350 Male 228 M60 6
904 Alex Ward 05:56:40.198 351 Male 229 M 81
524 Alex Forryan 100 Black Sheep 05:56:44.389 352 Male 230 M50 49
630 Andrew JOHNSON 05:57:09.283 353 Male 231 M40 94
913 Helen Weatherall Run Peterlee 05:57:29.042 354 Female 123 F40 52
785 Jackie Purvis Run peterlee 05:57:38.532 355 Female 124 F50 21
877 Steve Tanser Heaton Harriers 05:57:41.728 356 Male 232 M40 95
496 Barry Dunn NEMC 05:57:55.258 357 Male 233 M40 96
631 Christopher Johnson 05:58:24.498 358 Male 234 M 82
770 Keith Penman Washington running club 05:59:03.298 359 Male 235 M50 50
406 Leyla Brooke Kingstone Runners 06:02:12.258 360 Female 125 F 49
424 Michelle Castro Blyth Running Club 06:02:56.174 361 Female 126 F 50
687 Simon Lynch Elswick Harriers 06:03:00.667 362 Male 236 M40 97
838 Adam Sisson 06:04:01.469 363 Male 237 M40 98
370 Abigail Bailey Ilkley harriers 06:04:46.959 364 Female 127 F 51
686 Sally Lynch 06:04:51.285 365 Female 128 F 52
550 Andrew Graham Washington 06:06:46.041 366 Male 238 M40 99
353 Elizabeth ALLISON Crook and District AC 06:08:30.677 367 Female 129 F 53
573 Matthew Hargraves Crook AC 06:08:32.537 368 Male 239 M 83
671 Mark Limon 06:09:20.634 369 Male 240 M50 51
447 Louise Cordes 06:10:29.318 370 Female 130 F40 53
888 Lee Thompson Tyne Tri 06:10:32.238 371 Male 241 M40 100
783 Steven Proud Tyne Tri 06:10:35.277 372 Male 242 M40 101
746 Sean O'Brien Washington running club 06:11:47.511 373 Male 243 M50 52
763 Miranda Parry Sunderland Strollers 06:12:46.942 374 Female 131 F40 54
762 Daniel Parry 06:12:48.884 375 Male 244 M40 102
881 Stephanie Taylor 06:13:29.028 376 Female 132 F40 55
933 Karen Wilson Elvet Striders 06:14:33.065 377 Female 133 F40 56
700 James Mattinson South Shields Harriers 06:15:22.181 378 Male 245 M 84
587 Lorraine Hetherington South Shields Harriers 06:15:25.234 379 Female 134 F 54
586 Christopher Hetherington South Shields Harriers 06:15:27.095 380 Male 246 M40 103
784 Barry Prowse Doncaster Athletic Club 06:15:36.955 381 Male 247 M 85
494 Julie Dumpleton Claremont Roadrunners 06:16:15.414 382 Female 135 F50 22
583 ElainE Henderson Elswick harriers 06:16:20.788 383 Female 136 F40 57
839 Marie Slack Claremont Roadrunners 06:16:26.023 384 Female 137 F50 23
639 Nicola Jones 06:16:44.620 385 Female 138 F40 58
635 Hannah Jones Runstrong 06:16:47.685 386 Female 139 F 55
634 Dean Jones Runstrong 06:16:50.728 387 Male 248 M40 104
545 Emma Giles Derwent Valley Trail Runners 06:22:00.575 388 Female 140 F 56
462 Joanne Cutmore 06:22:14.188 389 Female 141 F40 59
870 Karen Storey Stocksfield striders 06:24:01.918 390 Female 142 F50 24
409 Mark Brown Vegan Runners UK 06:24:05.131 391 Male 249 M 86
667 Ian Lennard Takeley Running Group 06:24:09.239 392 Male 250 M40 105
827 Amy Sarfas 06:24:42.236 393 Female 143 F 57
407 Jason Brooker Stocksfield Striders 06:24:45.289 394 Male 251 M40 106
867 Karen Stewart Stocksfield Striders 06:24:53.819 395 Female 144 F 58
692 Duncan Marsh Dark Peak Fell Runners 06:25:20.269 396 Male 252 M40 107
920 Martin Whipp Ripon Runners 06:25:33.870 397 Male 253 M40 108
599 Matthew Holt Ripon runners 06:25:38.059 398 Male 254 M40 109
915 Kirsty West Saltwell Harriers 06:26:32.156 399 Female 145 F40 60
505 Leanne Elliott 06:27:30.403 400 Female 146 F40 61
491 Peter Dowling Headington Road Runners 06:33:19.436 401 Male 255 M50 53
611 Laura Hutchinson Wigan and District Harriers & A.C. 06:33:44.368 402 Female 147 F40 62
946 Ian Yates Wigan and District Harriers & A.C. 06:33:47.409 403 Male 256 M40 110
605 Vicki Hulme 100 marathon club 06:34:31.745 404 Female 148 F50 25
656 Louise Large 06:34:51.534 405 Female 149 F40 63
748 Kay O’Toole 06:35:08.231 406 Female 150 F50 26
943 Pat Woonton-Pink 06:35:15.517 407 Female 151 F50 27
932 Iain Wilson Washington Running Club 06:38:24.595 408 Male 257 M40 111
499 John Edmond Edinburgh Running Network 06:43:32.085 409 Male 258 M40 112
643 Adrian Kelsall Washington 06:52:17.220 410 Male 259 M50 54
861 Joanne Steel Running ninjas 06:52:19.384 411 Female 152 F50 28
928 Emma Williams Trail outlaws 06:53:36.671 412 Female 153 F 59
375 John Barker DNF 413 Male 260 M40 113
442 Lesley Cogger-Berry Takeley Running Group DNF 413 Female 154 F50 29
481 Fiona Dixon Quakers Running Club DNF 413 Female 154 F50 29
490 Karen Dove Quakers Running Club DNF 413 Female 154 F40 64
502 Gayle Eglintine South Shields Harriers DNF 413 Female 154 F40 64
503 Ian Eglintine South Shields Harriers DNF 413 Male 260 M40 113
523 Brian Ford Crook & District AC DNF 413 Male 260 M50 55
562 Craig Hall North shields poly DNF 413 Male 260 M40 113
566 David Hamer Trailoutlaws DNF 413 Male 260 M 87
654 Ross Kyle Elswick Harriers DNF 413 Male 260 M 87
666 Helen Lengthorn DNF 413 Female 154 F40 64
674 Andrew Little None DNF 413 Male 260 M 87
707 Lisa McFadyen DNF 413 Female 154 F40 64
740 Louise Newton Stocksfield Striders DNF 413 Female 154 F 60
804 Alice Robinson CMC DNF 413 Female 154 F 60
806 Joe Robinson CMC DNF 413 Male 260 M 87
842 ISSY Smith DNF 413 Female 154 F50 29
847 Laura Smith DNF 413 Female 154 F 60
875 Malcolm Sygrove Elvet Striders DNF 413 Male 260 M50 55
885 Drew Thompson Runstrong DNF 413 Male 260 M40 113
886 Sandra Thompson Runstrong DNF 413 Female 154 F 60
889 Mark ThornTon DNF 413 Male 260 M50 55
914 Lena Webster-Costella DNF 413 Female 154 F 60