Sort multiple columns simultaneously by holding down the Shift key and clicking a second and third column header.

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
289 Lewis Timmins Morpeth 01:09:10.230 1 Male 1 M 1
104 Stephen Gibson Derwent valley trail runners 01:12:01.631 2 Male 2 M 2
311 Ian Young Blackhill Bounders 01:13:51.635 3 Male 3 M40 1
68 Edward Davies 01:15:12.927 4 Male 4 M40 2
180 Darren McBain Gosforth Harriers 01:15:35.263 5 Male 5 M40 3
97 Gemma Frost Sunderland harriers 01:17:05.505 6 Female 1 F 1
139 Ian Hutchinson Derwent valley trail runners 01:19:47.574 7 Male 6 M40 4
12 Sam Blackburn Edinburgh Hash House Harrier 01:20:22.105 8 Male 7 M 3
23 John Brennand 01:21:58.485 9 Male 8 M 4
18 Jonathan Boxshall North East marathon club 01:22:53.730 10 Male 9 M40 5
222 Sam Renwick Elvet Striders 01:23:33.027 11 Male 10 M 5
195 Miguel Mudarra Edinburgh Running Network 01:23:38.912 12 Male 11 M 6
245 Paul Samat NEVAC 01:23:48.858 13 Male 12 M50 1
255 Paul Seed North Shields Poly 01:25:00.533 14 Male 13 M40 6
268 Jonathan Steed N/A 01:26:04.869 15 Male 14 M40 7
187 Steven McGuin 01:26:23.538 16 Male 15 M40 8
188 Michael McKee Unattached 01:27:17.232 17 Male 16 M 7
228 Iain Robertson Stop the Wee Grumpy 01:27:32.371 18 Male 17 M50 2
161 Andrew Little None 01:29:49.723 19 Male 18 M 8
118 Craig Hampton 01:29:54.592 20 Male 19 M40 9
25 Paul Brothwood Tweed Striders 01:30:36.932 21 Male 20 M50 3
83 Michelle Douglas Tweed Striders 01:30:41.281 22 Female 2 F50 1
62 Vicky Crichton Edinburgh Running Network 01:31:04.134 23 Female 3 F 2
203 Michael Palmer Tom's hill running club 01:31:25.459 24 Male 21 M 9
113 Max Hacon Heaton Harriers 01:31:39.562 25 Male 22 M 10
132 Michael Hildreth Suncitytri 01:33:08.603 26 Male 23 M50 4
73 Arron Deas 01:33:30.782 27 Male 24 M 11
192 Paul Mitchison Washington running club 01:34:07.525 28 Male 25 M 12
156 Fiona Kirkaldy None 01:34:20.246 29 Female 4 F50 2
60 David Coxon Durham City Harriers & AC 01:34:34.873 30 Male 26 M40 10
11 Michael Bird Hunwick Harriers 01:34:46.048 31 Male 27 M60 1
284 Vicky Thompson Ashington hirst running club 01:34:50.237 32 Female 5 F 3
290 Anthony Timmiss Hunwick Harriers 01:35:02.803 33 Male 28 M 13
101 Marta Gawlak Edinburgh Hash House Harriers 01:36:32.972 34 Female 6 F 4
296 Ian Usher 01:36:55.824 35 Male 29 M 14
220 Barry Redshaw 01:37:26.887 36 Male 30 M50 5
217 Richard Purdy Derwent valley running club 01:38:14.389 37 Male 31 M40 11
257 Nicola Shaverin Saltwell Harriers 01:38:49.573 38 Female 7 F40 1
305 Gordon Wilson Run East Sleep South Shields 01:39:03.177 39 Male 32 M60 2
69 Jil Davies North Shields Poly 01:39:14.723 40 Female 8 F40 2
286 Natalie Thorburn North Shields Poly 01:39:20.095 41 Female 9 F40 3
115 Amanda Hall North Shields Poly 01:39:23.292 42 Female 10 F 5
282 Michelle Thompson North Shields Poly 01:39:32.104 43 Female 11 F 6
291 Sarah Tomlinson Darlington Harriers 01:39:40.405 44 Female 12 F40 4
158 Matthew Lemmon Edinburgh Hash House Harriers 01:40:13.534 45 Male 33 M 15
41 Lee Carruthers HougHton Harriers 01:40:19.057 46 Male 34 M40 12
270 Janice Stewart Ashington Hirst Running Club 01:40:48.576 47 Female 13 F40 5
72 Chris Day 01:40:54.314 48 Male 35 M 16
254 George Alan Scott Elvet Striders 01:42:04.269 49 Male 36 M50 6
29 Susan Browning Blyth Running Club 01:42:24.537 50 Female 14 F40 6
57 Sorrel Cosens Edinburgh Running Network 01:42:29.760 51 Female 15 F40 7
179 Adam Mazur vel Butynski Edinburgh Running Network 01:42:36.673 52 Male 37 M 17
185 Jennifer McDonald Blaydon harriers 01:43:45.738 53 Female 16 F40 8
206 Amanda Pearn 01:44:21.297 54 Female 17 F40 9
169 Kirsty Lowery Peterlee Ladies 01:44:26.673 55 Female 18 F40 10
93 Gemma Finnie Tyne bridge harriers 01:44:32.935 56 Female 19 F 7
164 Graeme Lloyd 01:45:05.910 57 Male 38 M60 3
178 Nicola Matthews Ponteland runners 01:45:08.979 58 Female 20 F40 11
52 Joanne Collins Peterlee Ladies 01:45:36.793 59 Female 21 F40 12
126 Ashley Head Peterlee ladies 01:45:40.999 60 Female 22 F40 13
170 Joanne Lucking Ponteland Runners 01:45:48.949 61 Female 23 F40 14
293 Megan Turner Heaton Harriers 01:46:02.544 62 Female 24 F 8
152 Alison Kidger South ShieldS harrierS 01:46:08.630 63 Female 25 F40 15
208 Lisa Perry Saltwell Harriers 01:46:55.272 64 Female 26 F40 16
226 Phil Robertson Saltwell Harriers 01:46:58.272 65 Male 39 M40 13
160 Gemma Lightfoot 01:47:04.349 66 Female 27 F 9
77 Angela Dixon Elvet Striders 01:47:08.047 67 Female 28 F40 17
313 Kenneth Wheeler Derwent Valley Trail Runners 01:47:13.926 68 Male 40 M50 7
300 Kim Watson Burn road harriers 01:47:29.056 69 Female 29 F40 18
59 Shaun Cowan Tyne bridge Harriers 01:47:33.402 70 Male 41 M40 14
58 Gemma Cowan 01:47:37.569 71 Female 30 F 10
14 Beverley Blythe Alnwick Harriers 01:47:51.148 72 Female 31 F40 19
276 Caroline Strugnell Helensburgh 01:48:05.990 73 Female 32 F 11
102 John George South Shields harriers 01:48:35.396 74 Male 42 M40 15
103 Shirley George South Shields harriers 01:48:41.129 75 Female 33 F 12
229 Elaine Robinson Blackhill Bounders 01:48:53.182 76 Female 34 F40 20
155 Helen Kipling Blackhill Bounders 01:48:56.236 77 Female 35 F50 3
234 Allison Rolfe 01:49:00.340 78 Female 36 F50 4
233 Kirsty Roe 01:49:03.467 79 Female 37 F 13
314 Karl Baxter Ashington Hirst Running Club 01:49:08.630 80 Male 43 M50 8
28 Paula Brown The Silky Striders 01:51:40.361 81 Female 38 F40 21
114 Nicola Hadden The Silky Striders 01:51:43.485 82 Female 39 F 14
24 Carl Brookfield 01:52:01.545 83 Male 44 M40 16
144 James Jobson 01:52:04.753 84 Male 45 M 18
193 Diane Moore Washington 01:52:51.049 85 Female 40 F50 5
22 Jo Brannen Washington 01:52:53.812 86 Female 41 F40 22
212 Gemma Poole Washington Running Club 01:52:56.847 87 Female 42 F 15
241 Ian Rudge Shildon 01:52:59.897 88 Male 46 M40 17
127 Ian Hedley 01:53:41.585 89 Male 47 M 19
239 John Rossiter 01:53:49.380 90 Male 48 M 20
252 Aileen Scott Elvet Striders 01:54:13.684 91 Female 43 F40 23
84 Garry Douglass Tyne Bridge Harriers 01:54:39.199 92 Male 49 M 21
253 Gemma Scott Blaydon Harriers 01:54:55.301 93 Female 44 F 16
177 Graham Mather 01:55:06.063 94 Male 50 M40 18
141 Steph Isaac Tyne Bridge Harriers 01:55:48.425 95 Female 45 F 17
31 Linda Bulfin Monkey runners 01:56:01.952 96 Female 46 F 18
258 Roni Singh None 01:56:04.744 97 Female 47 F40 24
302 Mark Webster 01:56:51.169 98 Male 51 M 22
143 Nina Jensen Claremont Road Runners 01:57:49.932 99 Female 48 F40 25
16 Sarah Bowen Claremont Road Runners 01:57:52.674 100 Female 49 F40 26
271 Louise Stewart Ashington Hirst Running Club 01:57:58.350 101 Female 50 F 19
288 Ciara Tibbitts Ashington hirst running club 01:58:01.413 102 Female 51 F40 27
301 DIANNE WATTS AHRC 01:58:04.467 103 Female 52 F40 28
85 Julie Dumpleton Claremont Roadrunners 01:58:08.647 104 Female 53 F50 6
133 Deborah Hill Ashington Hirst Running Club 01:58:14.017 105 Female 54 F40 29
75 Leanne Diamond Washington running club 01:58:27.084 106 Female 55 F 20
123 Jill Harland Stocksfield striders 01:58:32.816 107 Female 56 F40 30
312 Nicole Marie Smith Washington Running Club 01:59:04.363 108 Female 57 F 21
136 Jacqueline Hudson 01:59:10.760 109 Female 58 F40 31
105 Heather Gould North Shields Poly 01:59:13.887 110 Female 59 F50 7
287 Tracy Thursby Stocksfield Striders 01:59:20.645 111 Female 60 F40 32
306 Joanne Wood Tyne Bridge Harriers 02:00:03.337 112 Female 61 F40 33
237 Jim Ross Elswick harriers 02:00:47.715 113 Male 52 M50 9
137 Chris Hull Elswick Harriers 02:00:52.575 114 Male 53 M40 19
248 Dave Saunders DH Runners 02:01:08.721 115 Male 54 M 23
263 David Sore Washington Running Club 02:01:17.307 116 Male 55 M40 20
150 Laura Kennedy Washington 02:01:22.306 117 Female 62 F50 8
42 Michelle Castro Blyth Running Club 02:01:26.623 118 Female 63 F 22
56 Louise Cordes 02:02:07.908 119 Female 64 F40 34
285 Lee Thompson Tyne Tri 02:02:10.956 120 Male 56 M40 21
216 Steven Proud Tyne Tri 02:02:14.000 121 Male 57 M40 22
32 Tracey J Burlinson Campbell Newcastle Frontrunners 02:02:17.060 122 Female 65 F40 35
10 Amy Baston None 02:02:20.115 123 Female 66 F 23
109 Catherine Gray Ashington Hirst Running Club 02:02:23.152 124 Female 67 F40 36
256 Emily Sharratt These Girls Can Run 02:02:26.192 125 Female 68 F 24
194 Sally Morgan 02:02:29.111 126 Female 69 F40 37
250 Deborah Sayer These Girls Can Run 02:02:32.739 127 Female 70 F40 38
251 Stephen Sayer Wallsend harriers 02:02:34.738 128 Male 58 M40 23
236 James Ross Shildon R&AC 02:02:37.940 129 Male 59 M50 10
182 Kim McBirnie WEST HULL LADIES 02:04:06.831 130 Female 71 F40 39
181 Andrew McBirnie 02:04:11.957 131 Male 60 M40 24
238 Irene Ross Sedgefield 02:04:20.832 132 Female 72 F50 9
111 Rachel Greaves 02:04:40.393 133 Female 73 F 25
110 Cassandra Greaves 02:04:45.750 134 Female 74 F40 40
201 Sean O'Brien Washington running club 02:05:37.142 135 Male 61 M50 11
199 Kat Nicholson Blaydon 02:08:03.176 136 Female 75 F40 41
7 Abigail Bailey Ilkley harriers 02:08:06.236 137 Female 76 F 26
173 Sally Lynch 02:08:09.290 138 Female 77 F 27
116 Ashleigh Hall 02:08:13.364 139 Female 78 F 28
26 Clare Brown Brown Run eat sleep 02:09:24.786 140 Female 79 F40 42
124 Suzanne Harpur 02:09:27.995 141 Female 80 F 29
45 Elaine Chapman Run Eat Sleep South Shields 02:09:49.265 142 Female 81 F50 10
92 Alison Emslie RES 02:09:52.470 143 Female 82 F50 11
3 SAMANTHA ALI SOUTH SHIELDS HARRIERS 02:10:21.375 144 Female 83 F50 12
8 JULIA BARNSHAW SOUTH SHIELDS HARRIERS 02:10:24.730 145 Female 84 F40 43
219 Rachel Lee DH Runners 02:10:46.395 146 Female 85 F50 13
107 Andrew Graham Washington 02:10:48.263 147 Male 62 M40 25
249 John Savory 02:11:42.125 148 Male 63 M40 26
151 Michael Keogh 02:11:48.230 149 Male 64 M40 27
79 Samantha Dobson Seafrunt Smilers 02:12:11.419 150 Female 86 F40 44
125 Bev Harrison 02:12:15.764 151 Female 87 F50 14
172 Teresa Lumsdon 02:12:18.701 152 Female 88 F40 45
213 Mandy Preece Sunderland Strollers 02:12:21.768 153 Female 89 F 30
162 Allison Llewellyn 02:12:24.824 154 Female 90 F 31
163 Lee Llewellyn 02:12:26.670 155 Male 65 M 24
146 Karl Johnson 02:13:01.662 156 Male 66 M40 28
71 Sarah Davison The silky Striders 02:13:06.363 157 Female 91 F40 46
120 Christine Hann The Silky Striders 02:13:09.501 158 Female 92 F 32
168 Andi Lowery Shildon Running and Athletics Club 02:13:47.896 159 Female 93 F50 15
2 Christine Adams 02:13:54.287 160 Female 94 F60 1
277 MARIE Sullivan 02:13:57.485 161 Female 95 F40 47
37 Julie Cane Shildon Running & AC 02:14:04.886 162 Female 96 F40 48
21 Lennie Bramley 02:14:06.897 163 Male 67 M40 29
281 Victoria Thomas Blaydon Harriers 02:14:50.981 164 Female 97 F40 49
157 Julie Leath Blaydon Harriers 02:14:55.019 165 Female 98 F40 50
17 Tracy Bowers Blaydon Harriers 02:15:14.252 166 Female 99 F40 51
63 Lisa Cummings 02:15:22.042 167 Female 100 F 33
153 Kenneth Kidger South ShieldS harrierS 02:15:51.552 168 Male 68 M60 4
131 Lorraine Hetherington South Shields Harriers 02:15:57.956 169 Female 101 F 34
130 Christopher Hetherington South Shields Harriers 02:16:00.889 170 Male 69 M40 30
205 Kelly Parkinson North Shields Polytechnic 02:16:07.702 171 Female 102 F40 52
40 Jennifer Carruthers N/a 02:16:23.759 172 Female 103 F40 53
74 Kim Deathe 02:17:33.302 173 Female 104 F60 2
134 Colleen Hind Stocksfield Striders 02:17:36.451 174 Female 105 F40 54
310 Ian Yates Wigan and District Harriers & A.C. 02:17:51.934 175 Male 70 M40 31
140 Laura Hutchinson Wigan and District Harriers & A.C. 02:17:54.974 176 Female 106 F40 55
27 Graham Brown Run eat sleep 02:17:57.885 177 Male 71 M40 32
294 Beki Turner-Saunders DH Runners 02:17:59.732 178 Female 107 F 35
94 Anne-marie Fisher Elvet Striders 02:18:23.723 179 Female 108 F 36
189 Karen Metters Elvet Striders 02:18:27.929 180 Female 109 F40 56
280 Helen Thomas Elvet Striders 02:18:30.843 181 Female 110 F40 57
35 Neil Calloway 02:18:45.812 182 Male 72 M40 33
34 Amanda Calloway 02:18:50.009 183 Female 111 F40 58
197 Gillian Murray 02:19:17.301 184 Female 112 F50 16
95 Emma Ford Teesdale ac 02:19:35.655 185 Female 113 F 37
246 Amy Sarfas 02:21:03.621 186 Female 114 F 38
154 Anja King Trail running association 02:21:07.815 187 Female 115 F40 59
86 Mandy Duncan 02:22:33.092 188 Female 116 F40 60
223 Rosie Reynolds Saltwell Harriers 02:22:37.590 189 Female 117 F 39
307 Sarah Wootton 02:22:46.163 190 Female 118 F 40
91 Lisa Elstob Saltwell Harriers 02:23:02.897 191 Female 119 F40 61
90 Brian Elstob Saltwell Harriers 02:23:05.934 192 Male 73 M40 34
267 Claire Stanton Ashington Hirst Running club 02:23:41.026 193 Female 120 F40 62
204 Emily Parkin 02:23:44.240 194 Female 121 F 41
303 Kirsty West Saltwell Harriers 02:23:48.936 195 Female 122 F40 63
231 Mark Robson Teesdale athletic club 02:24:17.550 196 Male 74 M40 35
190 Emma Milbourne 02:24:57.302 197 Female 123 F40 64
304 Emma Williams Trail outlaws 02:26:10.428 198 Female 124 F 42
119 Lisa Hampton 02:29:26.847 199 Female 125 F40 65
135 Karen Howlett 02:29:30.050 200 Female 126 F40 66
48 Tara Chapman 02:31:26.319 201 Female 127 F 43
159 Helen Lengthorn 02:35:10.011 202 Female 128 F40 67
196 Lynn Munro Blyth Running Club 02:37:10.118 203 Female 129 F60 3
88 Suzanne Dunn Tyne Bridge Harriers 02:37:21.412 204 Female 130 F50 17
260 Chloe Smith 02:38:15.969 205 Female 131 F 44
99 Beth Garner 02:38:21.347 206 Female 132 F 45
186 Raychel McGuin 02:39:36.800 207 Female 133 F50 18
117 David Hamer Trailoutlaws 02:40:38.037 208 Male 75 M 25
261 Leisa Smith 02:42:59.585 209 Female 134 F40 68
61 Peter Cresswell 02:46:52.574 210 Male 76 M 26
221 Deborah Redshaw 02:49:50.078 211 Female 135 F40 69
142 Laura Jackson Team COCO 02:50:17.164 212 Female 136 F40 70
269 Kirsty Steed N/A 02:50:21.510 213 Female 137 F40 71
80 Liz Dorney Vegan runners 02:52:03.940 214 Female 138 F 46
87 Barry Dunn NEMC 02:52:12.397 215 Male 77 M 27
44 Kate Chandler Washington Running Club 02:52:17.249 216 Female 139 F 47
50 Kath Cheadle Sleaford Striders AC DNF 217 Female 140 F50 19
200 Bonnie Nicol DQ 218 Female 141 F 48
240 Kelly Ruddick Run eat sleep DQ 218 Female 141 F40 72