Sort multiple columns simultaneously by holding down the Shift key and clicking a second and third column header.

Bib Runners Club Race Time Gender Category Position GenderPosition AgeCategory
29 Steven Morrison Unattached 04:27:14 M M50 1 1 M 1 M50
23 Glenn Kilday teamURINE 04:55:19 M M40 2 2 M 1 M40
42 Barry Sinclair Unattached 04:56:43 M M 3 3 M 1 M
22 Craig Kilday craigkilday.com 05:00:26 M MV40 4 4 M 1 MV40
33 Robert Pracock Derwent valley running club 05:30:06 M M40 5 5 M 2 M40
38 Kevin Rutherford Unattached 05:35:37 M M50 6 6 M 2 M50
11 Andrew Dick Derwent Valley Trail Runners 05:39:48 M M40 7 7 M 3 M40
35 MIchael Rafferty Derwent Valley Trail Runners 05:39:53 M M40 8 8 M 4 M40
9 Francis Connor Unattached 05:52:57 M M 9 9 M 2 M
7 Jamie Brown Unattached 05:53:12 M M 10 10 M 3 M
12 Graham Dunn Unattached 05:54:36 M M 11 11 M 4 M
15 Laura Gledhill Saltwell Harriers 06:02:07 F F 12 1 F 1 F
6 Adrian Brooks 100 Marathon Club 06:02:09 M M40 13 12 M 5 M40
18 Craig Hampton Unattached 06:08:42 M MV40 14 14 M 2 MV40
18 Craig Hampton Unattached 06:08:42 M M 14 14 M 3 M
4 Pat Bennett Galloway Harriers 06:18:00 F F50 16 2 F 1 F50
46 Christine Vincent Galloway Harriers 06:18:02 F F50 17 3 F 2 F50
30 Dougie Nisbet Elvet Striders 06:44:47 M M50 18 16 M 3 M50
32 Laura Peacock Derwent Valley Running Club 06:46:55 F F 19 4 F 2 F
8 Helen Bullock Unattached 07:03:06 F F 20 5 F 3 F
24 Craig Kingston Unattached 07:03:07 M M40 21 17 M 6 M40
43 Catherine Smith Elvet Striders 07:12:46 F F40 22 6 F 1 F40
34 Gareth Pritchard Unattached 07:12:48 M M 23 18 M 6 M
16 Andrew Graham Washington Running Club 07:25:07 M MV40 24 19 M 3 MV40
28 Heather McNiff Unattached 07:39:32 F FV40 25 7 F 1 FV40
27 Emma McKenzie Unattached 07:39:44 F F 26 8 F 4 F
39 Paul Samat North East Veterans Athletic Club 07:40:21 M M50 27 20 M 4 M50
31 Sean O'Brien Washington running club 07:41:25 M M40 28 19 M 7 M40
41 Anna Seeley Elvet Striders 07:54:11 F F 29 9 F 5 F
5 Robert Brand Gateshead Harriers 07:54:14 M M40 30 20 M 8 M40
3 Kerry Barnett Elvet Striders 07:54:16 F F40 31 10 F 2 F40
48 Rob Wishart Tyne Bridge Harriers 07:54:17 M M40 32 21 M 9 M40
37 Creag Reece Unattached 07:54:24 M M40 33 22 M 10 M40
40 Loveness Scott Unattached 07:58:40 F F 34 11 F 6 F
36 Audrey Reddington Portobello RC 07:58:48 F FV40 35 12 F 2 FV40
1 Tricia Clark North East Marathon Club 07:58:59 F FV40 36 13 F 3 FV40
10 Malcolm Cox Sunderland Strollers 00:00:00 M M60 DNF DNF DNF
19 Maria Harvey-Ascroft Unattached 00:00:00 F FV40 DNF DNF DNF
26 Michael Mcgoldrick St. Helens Sutton AC 00:00:00 M MV50 DNF DNF DNF
20 Tracey Innes Stonehaven Running Club 00:00:00 F F40 DNF DNF DNF
44 Ian Spriggs Unattached 00:00:00 M MV50 DNF DNF DNF
47 Ailsa Wheeler Unattached 00:00:00 F F DNF DNF DNF